Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wystawienie Faktury Vat - Różne wartości na parag. a FV

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wystawienie Faktury Vat - Różne wartości na parag. a FV

    Umyj opony i spraw sobie jakiś dressing do nich bo brudne gumy psują cały efekt wow.

    A tak poza tym to:
    Link
    :wink:

  • #2
    Wystawienie Faktury Vat - Różne wartości na parag. a FV

    Panowie, potrzebuję pomocy w wystawieniu pierwszej FV na akcesoria samochodowe.

    Dla przykładu sprzedaję kołpaki samochodowe po 8,50zł netto za szt.
    Wartość brutto to 8,50 x 1.23= 10,455. za szt.
    Sprzedając 4szt. kołpaków nabijam kwotę brutto na kasę fiskalną i czy to ma być 4x10,45=41,80 czy też 4x10,46.= 41,84.


    Pobrałem darmowy program do wystawiania Faktur FakturaByMarcio ze strony Program do faktur | Bezpłatny program do faktur jednak tam nie wylicza mi wartość vat od sztuki, tylko od wartości netto 4 szt. czyli 8,50x4=34,00 i 34,00x1.23= 41,82.

    Ktoś mi pomoże i wyjaśni jak się z tym ogranąć?
    VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

    Komentarz


    • #3
      elpolacco, spróbuj 8.50zł x 4szt + 23%

      [ Dodano: Wto 02 Kwi, 13 20:05 ]
      z resztą jak byś nie liczył to wychodzi 41.82 :lol:
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • #4
        A można na kasie fiskalne nabijać kwoty netto i żeby sobie sama wyliczała vat?

        [ Dodano: Wto 02 Kwi, 13 20:17 ]
        piramida, mi właśnie nie wychodzi :P
        W ofercie mam ceny netto i np. mam 8,50zł (netto) za szt. Teraz chcąc je nabić na kasę podaję cenny brutto czyli albo 10,45 albo 10,46?
        8,50*1.23=10.455
        Wybierając ilość sprzedawanego towaru jako 4 oblicza mi od kwoty brutto 1szt. kwotę brutto za 4szt. czyli 4x 10,45 lub 4szt. x 10,46 i wychodzą dwie różne wartości.

        Na fakture natomiast liczny kwotę netto razy 4 czyli 8,50x4= 34zł +23% vat= 41.82
        VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

        Komentarz


        • #5
          Kolego,

          jeśli trzecia cyfra po przecinku jest mniejsza od 5 to zaokrąglamy w dół, np. 10,844 - powinno być 10,84.
          Jeśli trzecia cyfra po przecinku jest większa od 5 zaokrąglamy w górę, np. 10,846 - powinno być 10,85.
          Jeśli trzecia cyfra po przecinku jest równa 5 to pozostawiamy bez zmian, np. 10,845 - powinno być 10,84.

          Komentarz


          • #6
            ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

            Uploaded with ImageShack.us


            S-E-B-E-B, dzięki za info. Doczytałem już informacje odnośnie tego, ale teraz nie wiem jak to uwględnić w programie do fakturowania. Chodzi o to, że wpisuję w nim tak jak na tym Print screenie ilość sztuk czyli 4 oraz kwotę netto. Na podstawie tego wylicza mi kwotę netto od 4 szt. kołpaków i dopiero od tej kwoty podatek vat czyli 7,82zł co po sumowaniu daje 41,82.

            Natomiast nabijając na kasę fiskalną towar za 10,46 (8,50+23%vat=10,455~10,46) razy 4 szt. wychodzi mi 10,46x4= 41,84. I tutaj na jednym produkcie wychodzi mi różnica 2 gr. między fakturą, a paragonem.

            Nabijając na kasę liczę obliczam vat od jednej szt. a na fakturze oblicza sumę podatku od 4szt. i stąd się biorą te różnice. Teraz kwestia, czy ten program jest do niczego czy ja coś robię źle?
            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

            Komentarz


            • #7
              10,455 - to 10,45 i nie ma problemu i faktura i paragon maja te same wartości.

              Komentarz


              • #8
                elpolacco,
                Program dobrze wyliczyl, pomnożyl 4sztuki bez podatku a następnie dodal VAT i wychidxi 41.82
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • #9
                  piramida, czyli jaką kwotę mam nabić za 1szt. na kasie fiskalnej, aby kwota brutto za 4szt. wyszła mi 41,82? :roll:
                  VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                  Komentarz


                  • #10
                    elpolacco,

                    litości !

                    [ Dodano: Wto 02 Kwi, 13 22:32 ]
                    paragon wystawiasz od brutto, a pewnie do faktury masz ustawione wyliczenie od netto i dlatego masz różnicę.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ale taka forma jest poprawna? Czy muszę obowiązkowo mieć takie same wartości na paragonie i na fakturze?
                      VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja sobie ułatwiłem życie i wystawiam ALBO paragon ALBO fakturę.
                        Natomiast sposób naliczania podatku VAT definiuje precyzyjnie rozporządzenie - sposób i kierunek sumowania na fakturze (a więc i paragonie też).

                        Zasada jest taka, że zawsze podstawą jest cena jednej sztuki netto. Na kasie też nabijasz wartość brutto, z której wyliczana jest netto i dopiero potem mnożona przez liczbę sztuk.
                        Bo to, że czasem niestety zaokrąglenia powodują problemy, to jest sprawa oczywista, gdy najmniejszą jednostką rozliczeniową jest grosz, a nie jego część.
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

                        Komentarz


                        • #13
                          elpolacco,
                          Wystaw fakturę gdzie jednostką miary będzie kpl. a w opisie (towar usługa) napisz "kołpaki 4 szt" w tedy na fakturze (dosłownie) przepisujesz wartości z wystawionego paragonu do faktury.

                          Zamieszczone przez jakubd
                          Ja sobie ułatwiłem życie i wystawiam ALBO paragon ALBO fakturę.
                          Mogę się mylić ale jeśli masz kasę fiskalną to cała sprzedaż detaliczna powinna przejść przez kasę, bo jeśli okresowy raport kasowy nie zgadza się ze sprzedażą w danym okresie to w razie kontroli już ci US "ułatwi życie"

                          Komentarz


                          • #14
                            Muszę poszukać jakiegoś innego programu do fakturowania.

                            Z tego co się dowiedziałem w biurze rachunkowym to jeśli wystawiam na towar FV na firmę to wystawiam tylko fakturę, a osobie prywatnej paragon i na jego podstawie FV. Wtedy dopiero mam obowiązek nabicia na kasę fiskalną.
                            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X